مهاجرت

بهترین شهر آلمان برای زندگی

کیفیت زندگی در آلمان بالا است و افرادی که در آلمان زندگی میکنند از کیفیت زندگی بالایی در کل جهان برخوردار هستند شهرهای فرانکفورت –مونیخ-دوسالدورف-شهرهایی هستند که از نظر رتبه بندی در زمره ۳۰ شهر برتر جهان هستند.

برلین:این شهر در جنگ جهانی دوم نابود شد و با اتحاد آلمان شرقی و غربی بازسازی های فراوانی در آن صورت گرفته است. برلین شهری بسیار سرسبز است که دارای پارکها جنگلها رودخانه ها و دریاچه ها است که بسیار شگفت انگیز است. برلین محله های متمایزی دارد که هر کدام فضای خاص دارد .شارلوتنبرگ یک منطقه آرامش بخش و پرنشاط است که دارای خانه هایی است که از قرن نوزدهم وجود دارد .وکروز برگ یک مرکز مهم است برای مهاجران ترک و پرنزلاور منطقه ای متوسط است که دانشجویان و هنرمندان در آن ساکن هستند و کرد هستند . و گران ترین منطقه برلین ویلمرسدورف که ساختمان های قرن نوزدهم در آنجا وجود دارد.

دوسلدورف:این شهر زیبا در کنار رودخانه راین قرار دارد و شرکت های معتبر رسانه ای –موزه ها-رستورانها-بازارها و مدارس عالی بین المللی در این شهر قرار دارند. و شهری است که بیش از ۵۰ منطقه دارد و از فرهنگ های مختلف و سطح طبقاتی مختلف ساخته شده است که افراد فقیر و ثروتمند در کنار هم در این شهر زندگی میکنند.

بیلک یک منطقه پرجمعیت است که مهاجران و دانشجویان زیادی دارد که از فضای سبز این منطقه لذت میبرند و هافن منطقه ای است که علاقه مجردها و جوان ها را به خود جلب میکند و نزدیک رودخانه یک محته به نام اوبرکاسل است که معماری هندی در آن دیده میشود و باعث جذاب تر شدن آن بخش از شهر شده است . و منطقه ای دیگر نیز در این شهر زیبا وجود دارد که به ملیت ژاپنی ها معروف است به نام نیدرکاس

فرانکفورت:فرانکفورت جمعیت ۶۰۰ هزار نفری دارد که مشغول کار هستند و به دلیل هزینه ها و هم چنین به دلیل دسترسی به حومه شهر در اینجا زندگی میکنند. فرانکفورت دارای ساختمان هایی است که در بندرگاه غربی و شرقی قرار دارد و امارت های قدیمی و کنسولگری ها در مناطق وستند هستند. و کیفیت زندگی در این شهر در رتبه هفتم دنیا قرار دارد و با مونیخ در رتبه دوم مشترک است.

هامبورگ:دومین شهر بزرگ آلمان است و یکی از ۱۶ ایالت آلمان است و از نظر کیفیت زندگی در رتبه نهم قرار دارد این شهر از نظر فضای سبز و کیفیت زندگی رتبه بالایی دارد و شامل رودخانه ها ی بسیاری است .و دارای بیش از ۲۰۰۰هزار پل در این شهر وجود دارد و آلتونا یک منطقه مسکونی با معماری های قدیمی –ویلاهای بزرگ-و کارخانه های قدیمی است و محله زیبایی است که با منظره رودخانه به وجود آمده است .شمال شرقی این شهر بیشترین تعداد ساکن را دارد. هامبورگ نورد منطقه ای کارگر نشین است و در جنوب شهر واقع شده است.

مونیخ:از نظر کیفیت زندگی در رتبه سوم قرار دارد .مونیخ گران قیمت ترین شهر آلمان و اروپا است و دارای محله هایی است که بین دانشجویان و جوانان بسیار طرفدار دارد و با مغازه ها و کافه ها فضای دنج برای دانشجویان فراهم کرده است.

اشتوتگارت:در صنعت خودرو سازی فعالیت میکند و در تپه ها –دره ها –و پارکها قرار دارد و خانه های مطلوب این منطقه در دامنه کوه شیب دار قرار گرفته است غرب اشتوتگارت منطقه بسیار جذابی است و فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد و از نظر کیفیت زندگی در رتبه بیست و هشتم جهان قرار دارد

بهترین شهر آلمان از نظر هزینه زندگی: جنوب آلمان گران ترین منطقه زندگی در آلمان است و دو شهر بزرگ در این بخش  قرار دارد. مونیخ و اشتوتگارت که از گران ترین شهرهای آلمان هستن و هزینه زندگی در فرانکفورت منطقی میباشد که شهری کوچک است و در شمال شرق آلمان قرار دارد.

و به طور خلاصه میتوان گفت که آلمان کشوری است که در قلب اروپا واقع شده است و به دلیل کیفیت بالای زندگی و ارائه خدمات از جمله تحصیل رایگان متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت دارد. آلمان یک کشور صنعتی است و به شدت به نیروی کار متخصص و فنی احتیاج دارد .و افرادی که دارای تحصیلات عالیه هستند و در رشته های فنی یا مهندسی مدرک دارند به راحتی ویزای کار دریافت میکنند و از این رو آلمان میتواند یک مقصد مهاجرتی ایده آل برای مهجران باشد.

درباره مهاجرت با ثبت اختراع در وبلاگ افق نیکان بیشتر بخوانید
درباره مهاجرت از طریق ثبت اختراع سؤالی دارید؟