مقالات ثبت برند

ثبت برند را جدی بگیرید!

با توجه به اینکه امتیازهای مربوط به کیفیت محصول از رهگذر علامت و نام محصول قابل ثبت و ضبط است، شهرت علامت تجاری که اصطلاحاَ برند نامیده می‌شود، زمینه کسب اعتبار مادی و معنوی برای محصولات و دستاوردهای یک شرکت را فراهم می‌کند. به همین دلیل امروزه اسم و علامت تجاری در دنیای کسب و کار از اهمیت خاصی برخوردار شده و دارندگان برندها حساسیت زیادی نسبت به حفاظت و صیانت از آنها نشان می‌دهند.

بدون شک ثبت قانونی یک نام تجاری، برای صاحبان آن حمایت قانونی فراهم می‌کند و باعث حفاظت از آن در برابر سوء‌استفاده‌کنندگان احتمالی از کسب‌و‌کار شما می‌شود.

 

مزایای اصلی ثبت برند

پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/شرکت حق انحصاری پیدا می‌کند و بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه‌کننده‌ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نمایید.

اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص/شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد.

با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است.

بعلاوه، تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص به وجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد.

از یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است می‌توان به منظور دریافت منابع مالی یا وام از مؤسسات مالی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید :

heading سفارشی
heading سفارشی