ثبت برند در اتریش
مقالات ثبت برند

ثبت برند در اتریش (صفر تا صد)

بسیاری از افراد جامعه برای دستیابی به شرایط بهتر به فکر مهاجرت هستند و از این بین برخی، کشورهای اروپایی نظیر اتریش را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. برای مهاجرت به کشورهای مختلف اروپایی راه‌های مختلفی وجود دارد، برای مثال می‌توانید از طریق ویزای کاری یا ویزای تحصیلی به این کشورها مهاجرت کنید. اما یکی از راه‌های مطمئن و بی‌دردسر مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق ثبت برند در اتریش است که مزایای بسیار زیادی هم برای فرد به دنبال دارد. در این مطلب قرار است راجع‌به مهاجرت به اتریش از این طریق صحبت کنیم.

چرا اتریش؟

در هنگام مهاجرت یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام شود، انتخاب کشور مقصد است. اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که سالانه هزاران نفر برای زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت برند در اتریش امکان‌پذیر است. از این بین مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از بهترین و راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است که می‌توانید از طریق آن برای مهاجرت خانواده خود نیز اقدام کنید. اتریش یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که همین زیبایی‌ها و مناظر طبیعی باعث شده تا این کشور مقصد بسیاری از مهاجران باشد.

اتریش در مرکز اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بی‌نظیر وین است. از همسایگان اتریش می‌توان به کشور آلمان و جمهوری چک در شمال، اسلواکی در شرق، ایتالیا در جنوب و سوئیس در غرب را نام برد. اگر می‌خواهید به کشوری مهاجرت کنید که علاوه بر آسودگی خاطر شرایط اقتصادی خوبی هم داشته باشد، کشور اتریش بهترین گزینه است. اگر توانایی مالی دارید می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری به اتریش مهاجرت کرده و از تمام مزایای قانونی اتریش به نفع خودتان استفاده کنید. برای مثال تمام افرادی که در اتریش سرمایه‌گذاری می‌کنند می‌توانند از خدمات درمانی رایگان اتریش بهرمند شوند.

ثبت برند در کشور اتریش و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چه مزایایی برای فرد دارد؟

اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که پایه‌های اقتصادی بسیار قوی دارد و شما می‌توانید با خیال راحت در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. از جمله مزایای مهم سرمایه‌گذاری و ثبت برند در اتریش می‌توان به تنوع زمینه‌های سرمایه‌گذاری و همچنین امنیت تمام آن‌ها اشاره کرد. این یعنی اگر راه و چاه ثبت برند و شرکت در این کشور را بدانید، احتمال وورشکستگی و ضررکردن شما بسیار پایین است.

همان‌طور که می‌دانید کشورهای مختلف از جمله اتریش، از بین روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری فقط تعدادی از آن‌ها را برای مهاجرت جایز می‌دانند. برای مثال در اتریش می‌توان از طریق تمکن مالی، ثبت برند و شرکت، خرید ملک و خانه و … سرمایه‌گذاری کرده و به این کشور مهاجرت کرد. اگر کسب و کار پر رونقی در ایران دارید و می‌خواهید سرمایه خود را علاوه بر حفظ‌کردن چندین برابر کنید، اتریش یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توانید پول و سرمایه خود را با خیال راحت در آن سرمایه‌گذاری کنید.

نکات ثبت برند در کشور اتریش چگونه است؟

گفتیم که یکی از راه‌های مطمئن برای مهاجرت و اخذ اقامت اتریش، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت و ثبت برند در این کشور است. برای ثبت برند در اتریش ابتدا باید راجع‌به این مساله به خوبی مطالعه کنید و از افراد و وکلای آگاه کمک بگیرید تا دچار ضرر مالی نشوید. در این باره نکاتی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ابتدا باید بدانید که برای ثبت برند و علامت تجاری خود در دیگر کشورها باید برند خود را اول در کشور مبدا به ثبت برسانید. به این ترتیب یکی از مهم‌ترین نکات درباره ثبت بین‌المللی برند و علامت تجاری، ثبت آن در کشور مبدا است که برای این کار کشور مبدا باید عضو سیستم مادرید باشد که کشور اتریش عضوی از این سیستم است. برای ثبت بین‌المللی برند خود باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه کنید، برای این کار ابتدا باید فرم اظهارنامه علامت تجاری و برند را در این اداره پر کنید. فرم اظهارنامه دارای ویژگی‌های زیر است:

  • اظهارنامه باید شامل جزئیاتی نظیر رنگ و فرم مربوط به برند مورد درخواست باشد
  • لیست باید تمام کالاها و خدمات مرتبطی که برند شما آن‌ها را در بر می‌گیرد، شامل شود

همین‌طور برای ثبت برند در اتریش، باید برند شما یک طراحی مخصوص به خود داشته باشد که آن را از دیگر شرکت‌ها متمایز کند. همچنین برند تجاری شما نباید باعث فریب مصرف‌کنندگان و یا به هم خوردن نظم عمومی جامعه شود.

چگونه برند خود را در اتریش ثبت کنیم؟| ثبت برند در اتریش

ثبت برند در کشورهای خارجی کار بسیار مهمی است و در گذشته دردسرهای فراوانی برای متقاضیان به همراه داشت. اما اکنون با توجه به سیستمی که سازمان جهانی مالکیت معنوی یا WIPO برای ثبت بین‌المللی علائم تجاری به وجود آورده، تمام افرادی که به یکی از کشورهای عضو این سیستم و یا هر دوی آن‌ها مرتبط باشد می‌تواند برای ثبت بین‌المللی برند خود در کشورهایی نظیر اتریش اقدام کند. مراحل ثبت برند در اتریش عبارتند از:

  1. مراجعه به MADRID SYSTEM WIPO.INT و اطلاع از چگونگی ثبت و پرکردن فرم اظهارنامه و هزینه‌ها
  2. ارائه یک نامه درخواست ثبت بین‌المللی برند به همراه درج نام کشور اتریش به عنوان کشور مدنظر
  3. ارائه تصدیق ثبت داخلی برند در کشور محل زندگی
  4. ارائه یک معرفی‎نامه و یا وکالت‌نامه رسمی یک وکیل
  5. دریافت یکی از فرم‌های MM1, MM2 و MM3 از سایت WIPO و تکمیل‌کردن آن‌ها

پس از انجام این مراحل، در صورتی که با ثبت بین‌المللی برند شما موافقت شود باید هزینه آن را به فرانک سوئیس و از طریق همان سایت WIPO پرداخت کنید. در کل سیستم مادرید دارای 19 فرم مختلف است که شما باید با توجه درخواست خود و همچنین کشور مدنظرتان فرم‌های لازم خودتان را پر کنید.

مزایای استفاده از سیستم ثبت بین‌المللی برند (مادرید) چیست؟

طبق قوانین سیستم مادرید، برند تجاری شما با توجه به قوانین داخلی کشور مدنظرتان بررسی می‌شود و سپس پس از تایید وارد مراحل ثبت بین‌المللی خود می‌گردد. مزیت اصلی ثبت برند با کمک این سیستم این است که می‌توانید با ارائه یک فرم اظهارنامه به WIPO در 85 کشوری که عضو این سیستم هستند برند خود را ثبت کنید. از جمله مزایای دیگر ثبت برند در اتریش از طریق سیستم مادرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساده و ارزان‌بودن
  • قابلیت ایجاد تغییر با پرداخت هزینه بسیار پایین
  • عدم نیاز به لیست کالاها و خدمات و انتشار آن‌ها در روزنامه کشور مبدا

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.