بیزینس پلن

بیزینس‌پلن یا طرح کسب‌وکار، نوشته‌ای جامع در مورد کسب و کار یک مؤسسه یا یک کارآفرین است. این طرح شامل بررسی‌های دقیقی در خصوص تولیدات یا خدمات یک شرکت، بازار و مشتریان، رقبا، منابع انسانی، منابع تأمین مالی، تکنولوژی و ابعاد فنی محصول یا خدمات و غیره است.

یکی از مهم‌ترین کارکردهای طرح تجاری این است که با تدوین آن، کارآفرین می‌تواند عوامل داخلی و خارجی درگیر در یک کسب‌وکار را شناسایی و اثر آنها را بر روی فعالیت خود بررسی نماید. یکی دیگر از کارکردهای طرح کسب‌ و کار این است که قضاوت در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری بر روی یک طرح را برای سرمایه‌گذاران یا وام‌دهندگان طرح، تسهیل می‌کند.

سرفصل‌های مورد نیاز و مهم در یک بیزینس‌پلن

 1. معرفی
 2. تحلیل صنعت
 3. شرح فعالیت کارآفرینانه
 4. طرح تولید
 5. طرح بازاریابی
 6. طرح سازمانی
 7. ارزیابی ریسک
 8. طرح مالی
 9. ضمیمه

هدف از تهیه بیزینس‌پلن

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  خلاصه اجرایی

  خلاصه اجرایی یک تصویر کلی از طرح کسب است و رسیدن به اهداف اصلی شرکت‌ها و کسب و کار به‌صورت راهنمایی در موارد مختلف را شامل می‌شود.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  توضیح اهداف شرکت

  اطلاعاتی در مورد آنچه شما انجام می‌دهید، چه تفاوتی بین کسب و کار خود و دیگران دارید، و بازارهای کسب و کار شما ارائه می‌نماید.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  تجزیه و تحلیل بازار

  یکی از موارد مهم قبل از راه‌اندازی کسب و کار، تجزیه و تحلیل بازار مربوطه است که ما با تحقیق و پژوهش، بازار و رقبای شما را در آن فراهم می‌نماییم.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  وجه تمایز با رقبا

  چه چیزی در کسب و کار، شما را متمایز می‌کند؟ تعیین این مسئله می‌تواند به شما کمک کند که مزایای شما در مقایسه با جمعیت و رقبای خود در این کسب و کار را بشناسید و به آن تکیه کنید.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  سازماندهی و مدیریت

  پیدا کردن بهترین سازمان‌دهی و ساختار مدیریت برای هر کسب و کار متفاوت، کاری بسیار پراهمیت است که تیم وکلای ما بنا بر دانش خود و مسائل مختلف حقوقی برای شما آماده‌سازی می‌کنند.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  خدمات و یا خط تولید محصول

  چه چیزی می‌فروشید؟ چگونه مشتریان خود را از آن بهره‌مند می‌سازید؟ چرخه عمر محصول چند سال است؟ نکاتی درباره راهنمای مشتریان یاد بگیرید که چگونه در مورد محصول یا خدمات‌تان به مشتریان بازگو کنید.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  بازاریابی و فروش

  چگونه بازار کسب و کار را برنامه‌ریزی کنید؟ استراتژی فروش شما برای این بازار کسب و کار چیست؟ کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستیابی به این اطلاعات و قرار دادن آنها در طرح تجاری.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  میزان بودجه لازم

  اگر به دنبال تأمین بودجه برای کسب و کار خود هستید، اطلاعات لازم مربوط به مسائل مالی و اقتصادی را باید در طرح خود قرار دهید.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01
  پیش‌بینی‌های مالی و اقتصادی

  اگر نیاز به کمک‌های مالی داشته باشید، ارائه پیش‌بینی‌های مالی برای چند سال آینده، درخواستی بسیار حیاتی است.

شرکت افق پژوهش نیکان، بزرگترین گروه علمی و تحقیقاتی کشور با توجه به همکاری با کمپانی‌های بزرگ در دنیا در زمینه تهیه و تنظیم بیزینس‌پلن‌ها از نظر آماری بیشترین موفقیت را در زمینه بیزینس‌پلن‌های ارائه‌شده در درخواست‌های استارت‌اپ دارد و دقیق‌ترین تحلیل‌ها را برای شروع کسب کار به شما ارائه خواهد کرد. کارشناسان افق نیکان آماده ارائه مشاوره رایگان درباره تهیه و تنظیم بیزینس‌پلن‌، و قبول سفارش آنلاین بیزینس‌پلن‌ هستند:

چرا افق نیکان؟

افق نیکان تنها شرکت پژوهشی فعال و دارای مجوز از پارک علم و فناوری در زمینه خرید و ثبت اختراع است. پنج نمایندگی و دفتر این شرکت در داخل و خارج از کشور، آماده ارائه خدمات ثبتی به صاحبان مشاغل و مخترعین عزیز است. این شرکت با ۷ سال سابقه فعالیت در ایران و ۳ سال سابقه بین‌المللی، افتخار همکاری در ثبت صدها اختراع را در کارنامه خود دارد.

 • ofoghnikan-p-i-why-us-01-1
  دارای مجوز از پارک علم و فناوری

  مشاوره خرید و فروش و ثبت اختراع، و تنظیم مدارک تخصصی مورد نیاز برای اختراع

 • ofoghnikan-p-i-why-us-01-2
  قرارداد تضمین محرمانگی

  کلیه حقوق و اطلاعات کسب‌و‌کار شما تحت حمایت قرارداد محرمانگی خواهد بود

 • ofoghnikan-p-i-why-us-01-3
  تنها کارگزار رسمی ثبت اختراع در ایران

  تنها مرکز ثبت مستقیم PCT و US patent، ثبت بین‌المللی اختراع و مهاجرت از طریق اختراع