Startup Visa

استارتاپ ویزا

دلایل زیادی ممکن است باعث شود بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها به ایده مهاجرت به یک کشور جدید فکر کنند. مشکلات اقتصادی، موانع و محدودیت‌های کسب و کار‌های نوپا در ایران، و یا عطش یک ماجراجویی برای حضور در اکوسسیتم‌های اقتصادی بین‌المللی همه از مواردی هستند که ایده مهاجرت استارتاپی را به ذهن صاحبان این کسب و کارهای نوپا می‌آورند. با این حال مهاجرت استارتاپی محدود به شرایط بحران نیست.

حضور در عرصه بین‌المللی یکی از استراتژی‌‌های رشد در فضای اقتصادی است که بسیاری از کارآفرینان بنا به دلایل زیر آن را سرتیتر اهداف خود قرار می‌دهند:

 • دسترسی به پشتیبانی در قالب انکوباتورها، شتاب‌دهنده‌ها، منتورها و دانش استارتاپی روز دنیا
 • دسترسی گسترده و بدون مرز به بازارهای بین‌المللی و مشتریان جدید
 • دسترسی به منابع مالی خصوصی و دولتی جدید
 • دسترسی به مهارت‌ها و فناوری‌هایی که در ایران به سختی قابل دستیابی است.
 • دسترسی به نظام مالیاتی شفاف و مطلوب
 • مسیری برای دریافت اقامت، شهروندی و دریافت گذرنامه برای خود و خانواده در یک کشور جدید

در کنار این دلایل، اطلاعات و آمارها نشان می‌دهد که کارآفرینانی که مهاجرت را به عنوان راهی برای توسعه کسب و کار و دنبال کردن رؤیاهایشان انتخاب می‌کنند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا می‌کنند.

کشورهای مناسب برای مهاجرت استارتاپی

کشورهای زیادی پذیرای تیم‌های استارتاپی هستند و می‌توانند مقصد خوبی برای این کار باشند. هر کدام از این کشورها برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی را به صاحبان استارتاپ‌ها ارائه می‌دهند و برای اقدام به درخواست ویزای مهاجرت استارتاپی، شما باید پیش‌نیازهای لازم را داشته باشید.

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01

  کشورهای با دسترسی دشوارتر و مطلوب‌تر

  شامل کشورهای ژاپن، آمریکا، انگلستان، کانادا، ایرلند، آلمان، استرالیا، اتریش، فرانسه، هلند، نیوزیلند، سنگاپور، سوئد و دانمارک

 • ofoghnikan-p-i-chckbx-01

  کشورهای با هزینه زندگی پایین

  شامل کشورهای پرتقال، ایتالیا، قبرس، لاتویا، لیتوانی، لهستان، اسپانیا و استونی

روند اخذ استارتاپ ویزا از هر یک از این کشورها و نحوه ثبت سفارش آنلاین در ادامه این مطلب آمده است. چنانچه سؤالی در این زمینه دارید، با شماره تلفن‌های دفاتر افق نیکان تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم زیر، از مشاوره رایگان کارشناسان افق نیکان بهره‌مند شوید.

 

چرا افق نیکان؟

شرکت افق پژوهش نیکان تنها کارگزاری دارای مجوز ثبت اختراع داخلی و بین‌المللی در ایران، و تنها کارگزاری مستقیم انجام صفر تا صد پرونده‌های استارتاپ ویزا و تهیه و تنظیم بیزینس‌پلن برای استارتاپ ویزا است که با بهره‌گیری از بهترین وکلای بین‌المللی و مجرب، موفقیت بالای 90% در این زمینه داشته است.

  ← کانادا

  برنامه مهاجرت استارتاپی کانادا یکی از کارآفرین پسند ترین فرصت‌های مهاجرتی است که می‌تواند تا پنج نفر بنیانگذار در یک تیم را پوشش دهد. این ویزا به اقامت دائم در کانادا منجر خواهد شد. دولت کانادا هر سال 2,750 ویزای استارتاپی صادر می‌کند. برخی از نیازمندی‌های این ویزا عبارتند از:

  1. توانایی ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسه یا هر دو، با اثبات آن از طریق اداره مهاجرت کانادا
  2. تا 5 نفر می‌توانند مالک یک کسب و کار باشند ولی هر یک باید حداقل مالک 10% سهام دارای رأی باشند و سهام تجمیع‌شده آنها باید بیشتر از 50% سهام دارای رأی شرکت باشد.
  3. درخواست‌کنندگان باید توان مالی حمایت از سایر اعضای خانواده و همراهان خود را داشته باشند.

  سرمایه 200,000 دلار کانادا را از یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و یا سرمایه‌ای معادل 75,000 دلار کانادا را از یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته دریافت کرده باشند. در صورتی که کسب و کار، در یکی از انکوباتورها یا برنامه‌های شتاب‌دهی مورد قبول پذیرفته شود، نیازی به جذب سرمایه وجود نخواهد داشت.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 16 ماه از صفر تا صد

  ← شیلی

  کشور شیلی یکی از سریع‌ترین برنامه‌های پذیرش را دارد که در عرض 15 روز بعد از ثبت درخواست، برای متقاضیان پذیرش‌شده ویزای کار 12 ماهه صادر می‌کند. یکی از روش‌های دریافت ویزا، ورود از طریق Start-Up Chile است که پیشتاز برنامه‌های شتاب‌دهی در آمریکای جنوبی قلمداد می‌شود. این شتاب‌دهنده پشتیبانی، منابع مالی بلاعوض و فضای کار برای استارتاپ‌ها فراهم می‌کند. تا به امروز بیش از 1300 استارتاپ این دوره شتاب‌دهی را طی کرده‌اند.

  برخی از نیازمندی‌های پذیرش عبارتند از:

  • دریافت یک دعوتنامه از InvestChile ،Start-Up Chile، یا یکی از شرکت‌های تکنولوژی که عضوی از Chiletec باشند.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 12 ماه از صفر تا صد

  ← لیتوانی

  برخلاف سایر ویزاها، برای دریافت ویزای لیتوانی، شاخص سرمایه و استخدام به عنوان پیش‌نیاز برای بنیانگذاران در نظر گرفته نشده است. دریافت این ویزا به اقامت یک ساله با مجوزِ به همراه آوردن خانواده منجر می‌شود. امکان تمدید یک ساله با احتمال دریافت اقامت دائمی در صورت داشتن نیازمندی‌های معمول مهاجرتی نیز وجود دارد.

  برخی از این نیازمندی‌ها عبارتند از:

  1. استارتاپ بایستی در یکی از حوزه‌های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، مکاترونیک، الکترونیک یا فناوری لیزر فعالیت کند
  2. ارسال یک فرم درخواست آنلاین در مورد اعضای تیم، تجربیات و کسب و کار
  3. موفقیت در ارزیابی آنلاین
  4. دریافت موافقت‌نامه از پنلی از متخصصان که ایده کسب و کار شما را قضاوت می‌کنند
  5. دریافت نامه از اداره مهاجرت مبنی بر مناسب بودن ایده کسب و کار برای برنامه

  ← پرتغال

  برنامه‌های مهاجرت استارتاپی و ثبت شرکت در پرتقال بسیار سریع به نتیجه می‌رسند. دولت پرتغال در جذب مهاجران از طریق سرمایه‌گذاری در خط مقدم قرار دارد. کشور پرتقال با به کارگیری ابتکارهایی نظیر مراکز On the spot firm ، تلاش می‌کند توسعه کسب و کار در این کشور را تسهیل کند. در مراکزOn the spot firm  شما می‌توانید در کمتر از یک ساعت، یک کسب و کار جدید یا شعبه‌ای از یک کسب و کار خارجی را در آن ایجاد کنید.

  انکوباتورها و شتاب‌دهنده‌های استارتاپی دولتی و خصوصی به زبان انگلیسی و پرتغالی در دسترس هستند. لیسبون پایتخت پرتغال، جامعه استارتاپی فوق العاده‌ای دارد. هزینه پایین زندگی، استاندارد بالای زندگی و دسترسی به بازار و جذب سرمایه از اتحادیه اروپا همگی از مواردی هستند که باعث جذابیت برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری پرتقال برای کارآفرینان فعال و خواهانِ رشد شده است.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 6 ماه از صفر تا صد

  ← استونی

  Startup Estonia یا برنامه ویزای استارتاپی استونی برنامه‌ای است که فرصت راه‌اندازی و رشد را برای کارآفرینان و مهاجران غیر‌اروپایی در استونی مهیا می‌کند. بنیانگذارانی که هنوز شرکت‌شان را در استونی ثبت نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت ویزای 3 تا 12 ماهه اقدام کنند. اما اگر شرکت در کشور استونی ثبت شود، این موقعیت وجود دارد که علاوه بر دریافت ویزای اقامت ۳ تا ۱۲ ماه یک مجوز اقامت موقت ۵ ساله برای کسب و کار استارتاپی خود دریافت نمایند.

  ویزای 12 ماهه با تأیید ناظر و بازبینی مجدد، امکان تمدید ۶ ماهه را داراست. متقاضیان موفق همچنین می‌توانند برای خانواده‌شان درخواست ویزا کنند. استارتاپ‌هایی که موافقت‌نامه برای استخدام کارکنان غیر‌اروپایی را دریافت کنند واجد شرایط برای این کار تا 5 سال خواهند بود.

  اگر یک بنیانگذار استارتاپی هستید، حداقل پیش نیازهای لازم برای مهاجرت به استونی از طریق سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

  • باید بتوانید حداقل هزینه‌ زندگی در استونی که بطور متوسط ۱۳۰ یورو است را داشته باشید. برای ویزای اقامت یک ساله استونی این رقم معادل 1560 یورو بطور سالانه خواهد بود.
  • موافقت‌نامه از کمیته استارتاپ دریافت کنید. (ثبت نام در کمیته استارتاپ استونی)
  • یک مدل کسب و کار نوآورانه و مقیاس‌پذیر با ظرفیت‌های بین‌المللی داشته باشید.
  • یک بیمه‌نامه برای استونی یا ناحیه شنگن به ارزش حداقل 30000 یورو داشته باشید.
  • شواهدی از مهیا کردن محل اقامت و تمایل به ترک کشور، مثل پرواز خروج از کشور ارائه دهید.

  برای آوردن کارکنان خارج از اتحادیه اروپا:

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 12 ماه از صفر تا صد

  ← ایرلند

  برنامه کارآفرین استارتاپی ایرلند برنامه‌ای برای ارائه ویزا به بنیانگذاران برای دریافت مجوز زندگی در ایرلند از طریق ساختن یک استارتاپ است. متقاضیان، مجوز اقامت 2 ساله با امکان تجدید تا سه سال را دریافت می‌کنند.

  برخی از نیازمندی‌های پذیرش در این برنامه مهاجرتی عبارتند از:

  • وجود کسب و کاری با کمتر از 6 سال سابقه
  • ایده استارتاپی با ظرفیت بالا که بتواند 10 شغل در ایرلند ایجاد کند و طی 3 یا 4 سال از شروع فعالیت یک میلیون دلار فروش داشته باشد.
  • جذب سرمایه 50000 دلاری برای کسب و کارهای دارای یک بنیانگذار و 30000 دلار برای هر بنیانگذار بعدی مورد نیاز است.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 16 ماه از صفر تا صد

  ← ایتالیا

  شرکت‌ها می‌توانند با ثبت درخواست مستقیم و یا از طریق یکی از برنامه‌های انکوباتوری ایتالیا واجد شرایط ویزای استارتاپی ایتالیا شوند. داوطلبان موفق، یک ویزای خوداشتغالی به مدت یک سال با امکان تمدید به مدت دو سال دریافت می‌کنند.

  برخی از نیازمندی‌های برنامه مهاجرت استارتاپی ایتالیا عبارتند از:

  • ثبت لیستی از مستندات به صورت آنلاین و دریافت موافقت‌نامه از کمیته فنی ویزای استارتاپ. مدت بررسی و پاسخ به این مدارک ۳۰ روز خواهد بود.
  • کسب و کار بایستی کمتر از 5 سال سابقه فعالیت داشته باشد و درآمد سالانه کمتر از 5 میلیون دلار داشته باشد.
  • شخصاً باید حداقل 50000 دلار در کسب و کار مشارکت داشته باشید.
  • سطح نوآوری با استفاده از معیارهای زیر سنجیده می‌شود:
   • بیش از 15% از هزینه‌ها یا درآمد صرف فعالیت‌های تحقیق و توسعه شود.

  بیش از یک‌‌سوم از کل نیروی کار بایستی دانشجوی فوق‌لیسانس یا دکترا و یا پژوهشگر باشند و شرکت مالک هرگونه مالکیت معنوی فعالیت‌های آنها باشد.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 21 ماه از صفر تا صد

  ← سوئد

  برای اشخاصی که می‌خواهند بیش از سه ماه در سوئد اقامت داشته باشند و کسب و کار خودشان را اداره کنند، این کشور برنامه اقامت خود اشتغالی ارائه می‌کند.  برنامه خوداشتغالی سوئد، مجوز اقامت دو ساله با امکان تمدید به یک اقامت دائم را برای شما فراهم می‌آورد.

  برخی از نیازمندی‌های دریافت این ویزای اقامت سوئد عبارتند از:

  • تجربه قبلی در صنعت و کارآفرینی
  • مالکیت حداقل نیمی از کسب و کار موجود
  • اثبات فروش کالا / خدمات در سوئد
  • اثبات اینکه شما سرمایه شخصی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده تان را دارید: 200000 کرون برای متقاضی ، 100000 کرون برای همسر و 50000 کرون برای هر یک از فرزندان
  • کسب و کار باید قادر به حمایت از متقاضی و اعضای خانواده بعد از 2 سال باشد.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 24 ماه از صفر تا صد

  ← اسپانیا

  برنامه ویزای اقامت برای کارآفرینان اسپانیا، بر ارائه فرصتی برای مهاجرت برای کارکنان با تجربه و ماهر و سرمایه‌گذاران خارج از اتحادیه اروپا تمرکز دارد. به متقاضیان موفق اقامت یک‌ساله ارائه می‌شود.

  برخی نیازمندی‌های این برنامه مهاجرت استارتاپی عبارتند از:

  • اقامت منظم در خاک اسپانیا.
  • ارائه گزارش مساعد از دفتر تجاری محلی که ویزا از آنجا درخواست شده، که اهداف طرح کسب و کار را تأیید کند.
  • داشتن بیمه عمومی یا بیمه سلامت خصوصی از یک مؤسسه بیمه سلامت معتبر شناخته‌شده برای فعالیت در اسپانیا.
  • داشتن منابع مالی کافی برای خود واعضای خانواده تان در مدت اقامت در اسپانیا، معادل ماهانه 2130 یورو برای کارآفرین و 532 یورو برای هر یک از اعضای خانواده.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 10 ماه از صفر تا صد

  ← هلند

  مجوز اقامت استارتاپی هلند امکان اقامت یک‌ساله برای شروع یک شرکت نوآورانه با امکان تمدید یک‌ساله را برای کارآفرینان فراهم می‌کند. کارآفرینان بایستی تحت نظارت یک منبع معتبر در هلند باشند.

  برخی از نیازمندی‌ها برای دریافت این ویزای اقامت هلند عبارتند از:

  • قرار گرفتن تحت نظارت یک تسهیل‌گر مورد اعتماد هلند
  • تسهیل‌گر بایستی دارای تجربه هدایت استارتاپ‌ها و از لحاظ مالی مستقل باشد. نباید دارای سهم در شرکت باشد و دریافتی از شرکت داشته باشد یا از اعضای خانواده کارآفرین باشد.
  • کارآفرین و تسهیل‌گر بایستی در سامانه ثبت تجارت اتاق بازرگانی ثبت شده باشند و یک برنامه قدم به قدم را تکمیل و ارسال کرده باشند.
  • سرمایه مالی برای حمایت از هر متقاضی مهاجرت به هلند بایستی وجود داشته باشد.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 14 ماه از صفر تا صد

  ← انگلستان

  ویزای کارآفرین درجه 1 بریتانیا به اشخاص با سرمایه بین 50000 تا 200000 پوند اجازه می‌دهد تا یک شرکت بریتانیایی راه‌اندازی یا خریداری نمایند. متقاضیان مهاجرت بایستی در سیستم امتیازبندی 95 امتیاز از 95 امتیاز ممکن را بدست بیاورند تا بتوانند واجد شرایط این ویزا شوند. مدت ویزا یک دوره 3 سال و 4 ماهه است و نهایتا تا 6 سال و 4 ماه قابل تمدید است.

  برخی از نیازمندی‌های دریافت ویزای مهاجرتی استارتاپی عبارتند از:

  • در آزمون‌های UKV1 و LifeSkills مؤسسات مورد قبول دولت بریتانیا، که ایرسافام تنها نماینده آن در ایران است، با حداقل سطح B1 قبول شوید.
  • گواهینامه عدم‌سوء‌پیشینه
  • گواهی اثبات توانایی برای سرمایه‌گذاری بین 50,000 تا 200,000 پوند

  داشتن منابع مالی مورد نیاز برای حمایت از خود و خانواده‌تان در مدت اقامت. باید این مبلغ را برای 3 ماه یا بیشتر تأمین کنید.

  ← استرالیا

  با هدف جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی برای راه‌اندازی، رشد و یا انتقال کسب و کارشان به استرالیا، دولت این کشور برنامه ویزای نوآوری در کسب و کار را ارائه می‌کند. این ویزا به متقاضیان اجازه می‌دهد به مدت 4 سال و 3 ماه با امکان تمدید در استرالیا اقامت داشته باشند.

  برخی از نیازمندی‌های این برنامه مهاجرتی عبارتند از:

  • نامزدی و دعوت به ثبت درخواست برای ویزا از طریق بدنه دولت استرالیا
  • داشتن تجربه و موفقیت قبلی در حوزه کارآفرینی
  • داشتن دارایی خالص حداقل 400,000 دلار استرالیا و توافق‌نامه جذب سرمایه از شخص ثالث به میزان حداقل 200,000 دلار استرالیا
  • انتقال 1.5 میلیون دلار استرالیا از دارایی‌های متعلق به کسب و کار و دارایی‌های شخصی در عرض 2 سال از دریافت ویزا
  • داشتن 3 میلیون دلار استرالیا، گردش مالی در حداقل 2 سال از 4 سال مالی قبل از دعوت به ثبت درخواست ویزا

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 12 ماه از صفر تا صد

  ← نیوزیلند

  ویزای کارآفرین نیوزیلند به کارآفرینان کمک می‌کند تا کسب و کارشان را در مرحله استارتاپ از طریق یک برنامه ویزای کاری 12 ماهه در نیوزیلند بخرند یا راه‌اندازی کنند. بعد از بازبینی مایل‌استون‌ها و پیشرفت کسب و کار، متقاضیان می‌توانند ویزای‌شان را برای 24 ماه دیگر تمدید کنند.

  ویزای تأثیر جهانی کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی را هدف قرار داده که می‌خواهند از طریق شرکت‌های استارتاپی یک تأثیر جهانی مثبت ایجاد کنند. این ویزا از طریق یک برنامه فلوشیپ به مدت 3 سال به 400 فرد کمک می‌کند تا بتوانند ایده خود را رشد دهند.

  دسته اقامت کارآفرین به کارآفرینان موفق اجازه می‌دهد تا کسب و کارهایشان را با قابلیت صادرات در نیوزیلند راه‌اندازی کنند. این ویزای بخصوص، دو دسته دارد و بر اساس شرایط، دسته اول 2 سال و دسته دوم 6 ماه اعتبار دارند.

  ← سنگاپور

  برنامه مهاجرتی Enterpass سنگاپور، به خارجی‌هایی که می‌خواهند یک استارتاپ را در سنگاپور راه‌اندازی کنند اعطا می‌شود. این برنامه مهاجرت استارتاپی اقامت 2 ساله با امکان ثبت درخواست برای اقامت دائم بعد از پایان یافتن ویزا را برای متقاضیان مهاجرت فراهم می‌کند.

  برخی از نیازمندی‌های دریافت این ویزای ۲ ساله سنگاپور عبارتند از:

  • با ضمانتنامه‌ای به ارزش حداقل 3000 دلار سنگاپور که توسط یک شرکت سنگاپوری ارائه می‌شود مورد حمایت این شرکت قرار بگیرید.
  • باید دارای پیشینه کارآفرینانه باشید.
  • برنامه برای سرمایه‌گذاری معادل حداقل 50,000 دلار سنگاپور
  • تهیه یک طرح کسب و کار 10 صفحه‌ای

  شرکت باید حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشد:

  • جلب مشارکت یک سرمایه‌گذار خطرپذیر یا فرشته سرمایه‌گذاری به میزان حداقل 100,000 دلار سنگاپور
  • مالکیت معنوی توسط یک مؤسسه مالکیت معنوی معتبر در سنگاپور ثبت شده باشد.
  • شرکت در یک برنامه انکوباتوری دولتی
  • مشارکت در پژوهش‌های مشترک با یک دانشگاه یا آژانس علوم، تحقیقات و فناوری (A*STAR)

  ← دانمارک

  دانمارک در مدت 6 هفته استارتاپ شما را ارزیابی و نتیجه را به شما اعلام می‌کند. در صورت پذیرفته شدن در این برنامه مهاجرتی به عنوان یک استارتاپ با ظرفیت بالا، سایت StartupDenmark که یک نهاد وابسته به دولت دانمارک است، با ارائه اقامت و ویزای کار دو ساله (قابل تمدید تا سه سال) از شما حمایت خواهد کرد. بدین‌ترتیب بنیانگذاران استارتاپ تحت حمایت‌های دولتی کشور دانمارک قرار می‌گیرند و همراه با خانواده خود به امکانات عالی گسترده در زمینه‌های رفاهی سلامت و آموزش دسترسی پیدا خواهند کرد.

  در سال ۲۰۱۵ مجله فوربس، دانمارک را به عنوان بهترین کشور دنیا برای کسب و کار معرفی کرد. در سال ۲۰۱۶ این کشور به عنوان شادترین کشور دنیا معرفی شد. همچنین بد نیست بدانید دولت دانمارک هر سال 50 ویزای استارتاپی ارائه می‌کند.

  برخی از پیش نیازهای ویزای استارتاپی دانمارک:

  1. طرح کسب و کار شما بایستی توسط پنل Start-up Denmark ارزیابی شود.
  2. در صورت پذیرفته شدن، نامه‌ای از این مؤسسه دریافت می‌کنید و بایستی برای مجوز اقامت و کار اقدام کنید.
  3. توسط یک آژانس دانمارکی برای جذب و یکپارچه‌سازی ارزیابی می‌شوید.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 16 ماه از صفر تا صد

  ← فرانسه

  ویزای French Tech

  این برنامه مهاجرتی برای کمک به بنیانگذاران استارتاپ‌ها، کارمندان و سرمایه‌گذاران برای زندگی و کار در فرانسه به مدت چهار سال با امکان تمدید، طراحی شده است. متقاضیان می‌توانند برای اعضای خانواده خود نیز تقاضای ویزای فرانسه داشته باشند. همسران بنیانگذاران استارتاپ نیز می‌توانند مجوز اقامت و کار در فرانسه دریافت کنند.

  بلیت French Tech

  برای کارآفرینانی که می‌خواهند یک کسب و کار را در پاریس آغاز کنند، یک برنامه شتاب‌دهی شش ماهه برای شرکت‌های تازه‌تأسیس در نظر گرفته شده است. ویزای این برنامه تا 6 ماه بیشتر هم قابل تمدید است. بنیانگذارانی که موفق به دریافت این ویزا شوند مبلغی معادل 12500 تا 25000 یورو به به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. فضای دفتری رایگان، از دیگر مزایای این برنامه مهاجرتی در کشور فرانسه است. هر سال 50 استارتاپ از طریق این برنامه برای کار با انکوباتورها در فرانسه انتخاب می‌شوند.

  برخی از پیش‌نیازهای برنامه مهاجرت استارتاپی French Tech:

  1. یک یا چند انکوباتور یا شتاب‌دهنده‌های همکار برنامه ویزای French Tech از طریق فرآیند معمول استارتاپ را تأیید و انتخاب کند.
  2. در اختیار داشتن حداقل 17763 یورو، سرمایه‌ای معادل با حداقل دستمزد سالانه کشور فرانسه
  3. داشتن برنامه مشخص برای توسعه یک استارتاپ با نوآوری اقتصادی در فرانسه

  دریافت موافقت‌نامه از Direccte که یک سازمان عمومی در فرانسه است.

  قابل انجام توسط کارگزاری افق نیکان در مدت زمان 16 ماه از صفر تا صد

  قابل توجه مخترعان عزیز

  اگر طرح، نوآوری یا اختراعی دارید که می‌خواهید از آن بهره‌برداری تجاری کنید و از مزایای آن استفاده کنید، مطالب زیر را حتماً مطالعه کنید و اگر سؤالی دارید با همکاران ما در شرکت افق نیکان تماس بگیرید.