سفارش آنلاین ثبت اختراع بین‌المللی PCT

 

از این که شرکت افق نیکان، تنها شرکت پژوهشی فعال و دارای مجوز از پارک علم و فناوری در زمینه خرید و ثبت اختراع را برای انجام امور ثبت اختراع بین‌المللی PCT انتخاب کرده‌اید سپاسگزاریم. برای آشنایی با روند ثبت بین‌المللی اختراع، ابتدا موارد زیر را به دقت مطالعه کنید. چنانچه پیش از ثبت سفارش سؤالی دارید، کارشناسان پشتیبانی افق نیکان به صورت چت آنلاین در همین صفحه، و یا با شماره تلفن‌های 02188522824 و 02188522842 در خدمت شما هستند.

مراحل ثبت اظهارنامه PCT

 1. ترجمه کامل مدارک به زبان انگلیسی
 2. تغییر نقشه‌ها به چهارچوب PCT
 3. نگارش توصیف و ادعا و خلاصه‌ی اختراع به زبان انگلیسی و چهارچوب PCT
 4. افتتاح حساب کاربری در WIPO به نام مخترع
 5. ثبت اظهارنامه‌ی اولیه
 6. پرداخت هزینه‌ها (به دلار یا فرانک سوئیس)
 7. انتخاب مرجع استعلام (اتحادیه اروپا)
 8. دریافت سند از سوئیس
 9. اتمام کار و ارائه سند به متقاضی

لطفاً توجه داشته باشید که این پروسه در بازه زمانی یک تا دو ماه انجام می‌شود.

هزینه‌ها

 • 1140 دلار جهت ثبت اظهارنامه

 • 80 دلار هزینه صرافی برای واریز وجوه به حساب سوئیس

 • 57 دلار هزینه سرچ از هندوستان

 • 100 دلار هزینه ترجمه و تغییر نقشه‌های فنی

 • 250 دلار دستمزد کارگزاری برای ثبت اظهارنامه

در صورت تمایل متقاضی به پرداخت‌های هزینه‌ها توسط شرکت، مبلغ کل پرداختی 1,560 دلار است.

مفاد قرارداد

اسناد و مدارک محرمانه اسناد و مدارک محرمانه مربوط به اختراع و اطلاعات مندرج در آنها که در اختیار شرکت قرار می‌گیرد منحصراً باید به منظور ارائه خدمات ثبت PCT موضوع قرارداد مورد استفاده قرار گیرد و شرکت مکلف است تحت شرایط زیر در خصوص اسناد و مدارک مزبور اقدام نماید:

۱) شرکت مکلف است اسناد و مدارک مزبور و کلیه اطلاعات مندرج در آنها را صرفاً در موارد تعیین‌شده از سوی متقاضی، نظیر ثبت PCT و یا تهیه نقشه‌ها و غیره مورد استفاده قرار دهد.

۲) شرکت مکلف است دقت و مراقبت لازم را در حفظ اسناد و مدارک و اطلاعات مذکور به‌عمل آورده و از دسترسی و یا افشای آنان به کلیه افراد غیرمجاز به هر نحو ممکن جلوگیری کند.

۳) به منظور ارائه خدمات موضوع قرارداد، نماینده مکلف است صرفاً کپی و تصویر اسناد، مدارک و اطلاعات را مورد استفاده قرار دهد و در هر زمان بنا بر تقاضای متقاضی، کلیه اسناد و مدارک و از جمله تصاویر و کپی‌های تهیه‌شده از آنها را در اختیار متقاضی قرار دهد.

۴) الزامات مقرر در بندهای فوق شامل اسناد، مدارک و اطلاعاتی که وفق مقررات توسط اداره WIPO منتشر می‌شود نخواهد شد.

تعهدات متقاضی

۱) متقاضی مکلف است کلیه متون موضوع قرارداد و موضوع ادعانامه اختراع، شرح کامل اختراع، و نقشه‌های مربوط به اختراع را به زبان فارسی تهیه و به شرکت تحویل دهد. نحوه تحویل‌دهی مدارک می‌تواند به صورت دستی (حضوری) با اخذ رسید از نماینده و یا از طریق ارسال پست الکترونیکی (ایمیل) است.

۲) چنانچه متقاضی به هر دلیلی از ادامه اجرای موضوع قرارداد منصرف گردد ایشان مکلف است مراتب را به صورت مکتوب یا از طریق پست الکترونیکی به شرکت ابلاغ نماید. در این صورت چنانچه انصراف متقاضی به علت تقصیر و قصور شرکت در اجرای هر یک از تعهدات موضوع قرارداد نباشد، نماینده پس از ارائه گزارش کارهای انجام‌شده تا زمان انصراف، مستحق حق‌الزحمه به میزان خدمات ارئه شده در همان مرحله است.

۳) متقاضی متعهد است امکانات و تسهیلات لازم جهت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز را برای شرکت فراهم آورد.

۴) متقاضی متعهد است در صورت وجود ابهام در مندرجات اثر و اختراع، یا نقض سایر مواردی نیاز به اخذ توضیح، ساخت نمونه و یا انجام عملی از سوی ایشان در جهت رفع ابهامات یا نقایص، نسبت به انجام آن ظرف مدت ۱۵ روز از زمان درخواست شرکت مبادرت ورزد.

۵) متقاضی اقرار نموده اختراع مورد نظر را از جای دیگری اخذ نکرده یا مرتکب تقلب و یا تقصیر در این خصوص نگردیده است. متقاضی متعهد می‌گردد در خصوص اختراع خود هر آنچه که برای ثبت لازم است صادقانه به شرکت گزارش نماید تا به سازمان WIPO منعکس گردد.

۶) علاوه بر سایر تعهدات مذکور در این قرارداد، هرگونه اصلاح نقشه‌ها، توضیحات و یا نمونه ساخته‌شده که توسط اداره منعکس گردد.

۷) پس از اتمام مهلت اظهارنامه PCT در صورت تمدید مجدد اظهارنامه، نیازمند یک قراداد جداگانه برای تمدید این اظهارنامه است.

تعهدات نماینده

۱) شرکت حق هیچگونه انتقال مادی و یا انتقال حقوق متعلقه بر اختراع را کلا یا جزئاً و نیز ثبت اختراع و ادعانامه در مراجع زیربط در هیچ یک از نقاط دنیا را با نام خویش در هیچ زمانی ندارد؛ ضمنا متقاضی به عدم‌انتقال حقوق مورد اشاره و نیز عدم ثبت اختراع در ایران، آمریکا یا اروپا پیش از انعقاد قرارداد اقرار نموده است.

۲) چنانچه شرکت به هر دلیلی از ادامه اجرای موضوع قرارداد منصرف گردید مکلف است مراتب را به صورت مکتوب یا از طریق پست الکترونیکی به متقاضی ابلاغ نماید. در این صورت چنانچه انصراف وی به علت تقصیر یا قصور متقاضی در اجرای هر یک تعهدات موضوع قرارداد نباشد، شرکت پس از ارائه گزارش کارهای انجام‌شده تا زمان انصراف، متعهد به استرداد مبالغ دریافتی در قرارداد بابت خدمات ارائه‌نشده است.

حقوق متقاضی

۱) به موجب این قرارداد جمیع حقوق مرتبط بر کلیه مطالب، نمودار‌ها، نقشه‌ها، عکس‌ها، اسلاید‌ها، گزارش‌ها و نیز ضمائم به اختراع موضوع قرارداد متعلق به متقاضی است و نماینده هیچ گونه حقی در این خصوص ندارد.

۲) حقوق انحصاری نشر، پخش، عرضه و اجرای طرح موضوع قرارداد و حق بهره‌برداری مادی از اختراع کلا در اختیار متقاضی است. متقاضی هرگونه دخل و تصرف در مندرجات اختراع را از قبیل تغییر عناوین، مطالب، تجزیه و تحول بکارگیری آن بر حسب صلاح‌دید خود دارد.

فسخ قرارداد

۱) اگر متقاضی به هر دلیل تصمیم به فسخ قرارداد گرفت، می‌بایست حق‌الزحمه شرکت را تا زمان فسخ قرارداد با رعایت مفاد این قرارداد پرداخت نماید.

۲) اگر شرکت تقاضای فسخ قرارداد بنماید در صورتی که تقاضا قبل از انجام و اتمام هر مرحله از این قرارداد باشد، نماینده حقی به دریافت پرداخت مربوط به آن مرحله را ندارد.

۳) در صورتی که قوه قهریه انجام این قرارداد را برای یکی از طرفین غیرممکن سازد، طرف مقابل می‌تواند این اعلام را بعنوان ختم (فسخ) قرارداد تلقی نماید. توضیح اینکه مراتب مندرج در این بند لزوماً به نحو مکتوب باید از ناحیه هر یک از طرفین قرارداد به اطلاع طرف مقابل برسد و از مصادیق قانونی قوه قهریه تلقی شود.

ارسال اطلاعات

لطفاً پس از مطالعه دقیق بندهای فوق، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت اختراع بین‌المللی PCT را از طریق فرم زیر ارسال نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید ارسال فیلدهای ستاره‌دار ضروری است.

هزینه پیش‌پرداخت مشاوره ثبت اختراع بین‌المللی PCT مبلغ 200,000 تومان است. پس از تکمیل فرم، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد.

 • قیمت: 200,000 تومان
  (از بابت پیش‌پرداخت مشاوره ثبت اختراع بین‌المللی PCT)