مهاجرت

اخذ اقامت دائم کانادا چه مزایایی دارد؟

کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع است و به‌این‌ترتیب، کانادا ۶ برابر مساحت ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است.

وقتی کارت اقامت دائم کانادا (PR) را دریافت می‌کنید به شما «مقیم دائم» (Permanent Resident) گفته می‌شود. کسی که اقامت دائم کانادا را دارد شهروند کانادا نیست، اما حق تحصیل کار و زندگی در کانادا را دارد. فردی که اقامت دائم کانادا را دارد از تمام حقوق یک شهروند کانادایی به‌ جز رأی‌دادن برخوردار است. دریافت اقامت دائم کانادا مزایای زیادی دارد، که مهم‌ترین آنها را در ادامه آورده‌ایم.

مزیت های اقامت دائم کانادا

  • تحصیل در مدارس دولتی برای فرزندان‌تان رایگان است.
  • امکانات درمانی و بهداشتی رایگان برای تمام اعضای خانواده شما فراهم است.
  • از سوی دولت در صورت ورشکستگی، بیکاری و بحران مالی می‌توانید کمک دریافت کنید.
  • در صورت اخذ اقامت دائم کانادا می‌توانید برای اعضای خانواده‌ خود دعوت‌نامه بفرستید و آنها به‌راحتی ویزای توریستی کانادا دریافت می‌کنند.
  • می‌توانید پس از دریافت پاسپورت کانادایی به بیش از صد کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.
  • در صورت دریافت تابعیت کانادا می‌توانید با توجه به توافق NAFTA بیزینس خود را به آمریکا انتقال دهید.
  • در صورت داشتن اقامت کانادا به مدت سه سال وزندگی در این کشور، می‌توانید به شهروند کانادایی تبدیل شوید و پاسپورت کانادایی بگیرید.
  • مهاجران تازه‌وارد و شهروندان کانادایی آزادی فردی و اجتماعی برابری دارند.
  • هر کودک کانادایی (متولد شده در کانادا) به‌صورت ماهانه مبلغ 400 دلار به‌عنوان مستمری از طرف دولت کانادا دریافت می‌کند. این پرداخت تا سن 18 سالگی کودک ادامه خواهد داشت.
  • دولت کانادا برای افرادی که شغل خود را ازدست‌داده‌اند و توانایی کار کردن را ندارند، در ماه تا 2000 دلار مستمری پرداخت می‌کند.

با توجه به دورنمای اقتصادی مناسب و فرهنگ مهاجرپذیر کانادا، این کشور یکی از مقاصد مورد علاقه مخترعان و صاحبان ایده است و سیاست‌های تشویقی جذابی برای مخترعان دارد. شرکت افق نیکان تنها کارگزاری رسمی ثبت اختراع داخلی و بین المللی دارای مجوز در ایران، آماده ارائه مشاوره و انجام کلیه امور مرتبط با مهاجرت از طریق ثبت اختراع به کاناداست. برای دریافت کتابچه راهنمای جامع نحوه ثبت اختراع و مهاجرت به کانادا، کافی است فرم موجود در صفحه مهاجرت از طریق ثبت اختراع را پر کنید.

افق نیکان دارای وکلای خبره بین المللی است و در تمامی مراحل ثبت اختراع تا تکمیل پروسه مهاجرت به کانادا و دیگر کشورهای پیشرو همراه شما خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی ثبت اختراع و مهاجرت به کانادا از طریق آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط :

heading سفارشی
heading سفارشی