ثبت شرکت

نحوه ثبت برند کیف

همه به خوبی می دانیم که کسب و کار مد یکی از دشوارترین کسب و کارها به شمار می آید و ورود به آن کار ساده ای نیست. اگر با موضوعی مثل ثبت برند کیف بخواهید وارد کسب و کار مد شوید، می توانید آرام آرام به موفقیت در این شغل برسید.

زمانی که می خواهید یک کسب و کار کیف را راه اندازی کنید، یکی از مسائلی که به شما کمک می کند برنامه ریزی خود است. قبل از راه اندازی به هر یک از جنبه های طرح کسب و کارتان فکر کنید تا از گام های اشتباه جلوگیری کنید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با راه های راه اندازی کسب و کار کیف و نحوه ثبت برند کیف آشنا کنیم.

برنامه ریزی استارتاپ کسب و کار

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از تازه کاران هنگام شروع یک کسب و کار انجام می دهند این است طرحی برای کسب و کار خود ایجاد نمی کنند. یک طرح خوب برای کسب و کار به شما کمک می کند تا یک ایده مبهم را به طرح مشخص تبدیل کنید. شما می توانید در طرح کسب و کار خود، بخش هایی در مورد ساختار سازمانی و مدیریتی شرکت خود نیز قرار دهید. همچنین، با در نظر گرفتن اندازه فعلی بازار کیف و کیف دستی و جمعیت شناسی مشتری، تحقیقات بازار را نیز باید در طرح لحاظ کنید.

 

 

نحوه ثبت برند کیف

 

طرح کسب و کار باید شامل یک خلاصه مالی و تخمینی از هزینه های اداره تجارت از جمله جریان درآمد مورد انتظار باشد و بخشی در مورد استراتژی کسب و کار و برنامه های بازاریابی نیز در آن به چشم بخورد. بازار کیف دارای برندهای معروف زیادی است. به دنبال جایگاهی باشید که بتوانید پر کنید.

انتخاب نام مناسب برای برند

معمولا یکی از اولین دغدغه های هر کسی که به دنبال ثبت برند کیف است، تعیین یک اسم برای آن است. اسم برند شما بسیار مهم است، زیرا اگر اسم استانداردی برای برند خود انتخاب نکنید یا اسمی که انتخاب می کنید هیچ ارتباطی به کیف نداشته باشد، به احتمال زیاد مشتریان شما اسم برند شما را فراموش می کنند.

معمولا اگر برای برند کیف می خواهید اسمی انتخاب کنید، از نظر روانشناسی بهتر است که اسم انتخابی شما یادآور زیبایی و جذابیت و قدرت باشد تا مخاطب با شنیدن اسم شما به خرید کیف از برند شما جذب شود.

استعلام برند قبل از ثبت

یکی از ابتدایی ترین مواردی که در ثبت برند کیف باید به آن دقت کنید این است که قبل از آن که می خواهید مراحل ثبت برند خود را به اتمام برسانید، برند را استعلام کنید. وظیفه استعلام برند برعهده مشاور حقوقی شما است.

در واقع، مشاور حقوقی موظف است که برندی که می خواهید ثبت کنید را در طبقات و بخش های مختلف استعلام و بررسی کنید. هدف از استعلام برند قبل از ثبت این است که اگر عین یا مشابه با برند شما، برند دیگری به ثبت رسیده باشد، از ارسال اظهارنامه و اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شود.

موضوعی که بسیاری از تازه کاران در این حوزه به آن دقت نمی کنند این است که استعلام سابقه ثبتی نمی تواند تشابه صد در صدی برند شما با برندی که از قبل وجود داشته را نشان دهد و تنها در حد 70 درصد می توانید به نتایج آن اعتماد کنید. به همین دلیل شما تنها نباید به سوابق ثبتی اکتفا کنید.

 

 

استعلام برند قبل از ثبت

مدارک لازم برای ثبت برند کیف

با وجود این که ثبت برند کیف در تمامی کشورها قوانین و مراحل یکسانی دارد، اما بعضی از قوانین و مراحل آن در کشور ایران با دیگر کشورها متفاوت است. برای آن که در ایران یک برند کیف را به ثبت برسانید باید مدارکی به ادارات مرتبط ارائه دهید. در زیر به بررسی مدارک لازم برای ثبت برند کیف پرداخته ایم:

مدارک لازم جهت ثبت برند کیف برای اشخاص حقیقی

 • کارت ملی و شناسنامه
 • آدرس الکترونیکی متقاضی
 • آدرس و کد پستی
 • شماره تماس
 • وکالت نامه وکیل دادگستری
 • تصویر نوشتاری یا لوگو علامت تجاری
 • لیست از پیش تعیین شده کالا و خدمات مورد نظر
 • ارائه کارت بازرگانی تنها برای ثبت برند لاتین
 • کپی مجوز فعالیت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کیف برای اشخاص حقوقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه کارت بازرگانی تنها برای ثبت برند لاتین
 • کپی مجوز فعالیت
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • تصویر مدارک هویتی مدیر عامل
 • تصویر نوشتاری یا لوگو علامت تجاری

مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند کیف

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، اولین اقدام برای ثبت برند استعلام نام برند است. زمانی که شما نام برندی که می خواهید ایجاد کنید را قبل از ثبت استعلام می کنید، از ثبت نشدن همان نام یا نامی مشابه با آن اطمینان حاصل می کنید.

 

 

مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند کیف

 

البته استعلام نام برند قبل از شروع مراحل ثبت برند مزیت دیگری نیز دارد و آن هم این است که این کار پروسه ثبت برند کیف را سریع تر جلو می برد. زیرا اگر نامی که شما برای برند خود انتخاب کرده اید، تکراری باشد یا شباهت زیادی با نام هایی که قبلا به ثبت رسیده اند داشته باشد، اداره مالکیت معنوی آن را برگشت می دهد. از زمانی که اظهارنامه توسط سامانه ثبت برند آسان‌ثبت به اداره مربوطه ارسال می‌شود، ۳۰ تا ۴۰ روز کاری جهت آگهی نوبت اول و ۲٫۵ ماه جهت دریافت نهایی گواهینامه ثبت برند زمان لازم است. در نتیجه، اگر بخواهیم به طور کلی محاسبه کنیم، می توانیم بگوییم که مدت زمان مورد نیاز برای ثبت برند کیف نزدیک به چهار ماه است.

هزینه ثبت برند کیف

ثبت برند کیف هزینه های متفاوتی دارد. اما طبق برآورد هایی که انجام داده ایم، در سال 1399 هزینه ثبت برند کیف در ایران از دو میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود. در این مبلغ، تمامی هزینه ها و واریزی های دولتی و قانونی مورد نیاز در نظر گرفته شده اند.

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.