دسته بندی نشده

راهنمای ثبت شرکت صادرات خشکبار

یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین نقش ها در رشد اقتصادی یک کشور را صادرات آن کشور ایفا می کند. اولین گام برای آن که وارد حوزه صادرات شوید این است که شناخت کاملی نسبت به کشور خود پیدا کنید و به طور کامل متوجه شوید که محصولات اصلی کشور شما چیست و چه محصولاتی را می توانید به خارج از کشور صادر کنید. همه به خوبی می دانیم که ایران یکی از مهم ترین و اصلی ترین تولید کنندگان خشکبار در جهان به شمار می آید.

این روزها اشخاص حقیقی و حقوقی زیادی به دنبال ثبت شرکت برای صادرات خشکبار هستند. دلیل آن هم کاملا واضح است. ثبت شرکت صادرات خشکبار و صادر کردن خشکبار به کشورهای خارجی برای کشوری مثل ایران که از منابع زیادی از خشکبار برخوردار است، سود زیادی دارد.

یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت صادرات خشکبار در کنار سود بالا و وجود منابع غنی، این است که هزینه کمی نیز دارد. همچنین متقاضی در خارج از کشور برای محصولی که ارائه می دهید بسیار بالاست و همه ما به خوبی می دانیم که متقاضی بیشتر به معنی سود بیشتر است. در این مقاله سعی کرده ایم یک راهنمای ثبت شرکت صادرات خشکبار برای ما تهیه کنیم تا بهتر با روش های ثبت شرکت صادرات خشکبار و نحوه انجام آن آشنا شوید.

راهنمای ثبت شرکت صادرات خشکبار

تاریخچه انجمن صادرکنندگان خشکبار ایران

با وجود کهن گرایی تاریخ صادرات خشکبار ایران، انجمن صادرکنندگان خشکبار ایران تقریباً اخیراً در سال 1348 زیرمجموعه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران تأسیس شده و پس از آن به طور گسترده مأموریت اصلی خود را دنبال کرد. امروزه انجمن صادرکنندگان خشکبار ایران با بیش از 1000 عضو رسمی و بدون عضو، جایگاه بسیار محکمی در صادرات غیرنفتی دارد، به گونه ای که از طریق صادرات بیش از 311 هزار تن میوه خشک در سال 1387 (که 987 میلیون دلار هزینه دارد) به کشور در مناطق مختلف، رتبه اول صادرکنندگان غیرنفتی کشور را کسب کرده است.

انتخاب نام مناسب برای شرکت صادرات خشکبار

یکی از ابتدایی ترین مراحل در ثبت یک شرکت، انتخاب نام است. بدون توجه به آن که شرکت شما در چه زمینه ای قصد فعالیت دارد، نامی که برای شرکت خود انتخاب می کنید بسیار مهم است و باید به آن بسیار دقت کنید. شما باید برای شرکتی که قصد دارید به ثبت برسانید، نامی انتخاب کنید که در عین سادگی، به خوبی در حافظه افراد و مخاطبان قرار بگیرد.

مورد دیگری که بسیاری از افراد در انتخاب نام به آن دقت نمی کنند، ارتباط آن با موضوع شرکتی است که قصد دارید به ثبت برسانید. هر چقدر نام انتخابی شما زیبا و منحصر به فرد باشد، اگر با موضوع شرکت مورد نظر شما هماهنگی نداشته باشد، مخاطبان و مردم نام شرکت شما را فراموش خواهند کرد و این آخرین چیزی است که شما می خواهید برای برندتان اتفاق بیافتد.

مجوز ثبت شرکت صادرات خشکبار

بعد از انتخاب نام، نوبت به اخذ مجوز برای شرکت صادرات خشکبار می رسد. اخذ مجوز یکی از مهم ترین مراحل در ثبت شرکت صادرات خشکبار است. زیرا اگر شما نتوانید برای شرکت صادرات خشکبار خود به عنوان یک واحد صنفی از صنف و اتحادیه مرتبط برای فعالیت حرفه ای مجوز کسب کنید، نمی توانید شرکت صادرات خشکبار خود را به ثبت برسانید.

البته نکته ای که در این جا بهتر است به آن بپردازیم این است که اگر برای اولین بار است که می خواهید یک شرکت صادرات خشکبار را به ثبت برسانید، نیازی به ارائه مجوز ندارد. اما اگر برای دومین بار یا چندمین بار است که می خواهید برند ثبت نمایید، لازم است برای اخذ مجوز خشکبار اقدام کنید.

مجوز ثبت شرکت صادرات خشکباردر زیر لیستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز ثبت شرکت صادرات خشکبار برای شما تهیه کرده ایم:

 • مدارک شناسایی و تابعیت
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت اعتیاد، سوء سابقه و پایان خدمت
 • گواهی سلامت و اقدامات تشکیل پرونده های مالیاتی
 • داشتن صلاحیت و مجوزات فعالیت فنی و تخصص لازم

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت صادرات خشکبار

پس از آن که موفق شدید یک نام مناسب برای برند خود انتخاب کنید و در کنار آن مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز ثبت شرکت صادرات خشکبار را به مراجع مربوطه ارائه دادید، نوبت به تهیه و ارائه مدارک اصلی برای ثبت شرکت صادرات خشکبار است. در زیر لیستی از مدارکی که برای ثبت شرکت صادرات خشکبار مورد نیاز است را برای شما تهیه کرده ایم:

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی بازرس ها، اعضای هیات مدیره و تمام سهامداران
 • کپی روزنامه آگهی تاسیس
 • گواهی عدم سوء پیشینه هیات مدیره
 • معرفی نامه نمایندگان شرکت

مجوز تجارت چیست و چگونه برای آن اقدام کنیم؟

گواهی تجارت سندی برای واردات یا صادرات محصولات است. گواهی بازرگانی به وسیله اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در تهران یا سایر استان ها برای متقاضیان واجد شرایط (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی یا غیر ایرانی) به مدت یک سال برای یک رشته فعالیت خاص صادر می شود. مجوز تجارت قابل تمدید است.

مجوز تجارت چیست و چگونه برای آن اقدام کنیم؟درخواست متقاضی پس از تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت معتبر خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید ایین است که بنا به صلاحدید ایریکا، برای کالاهایی که برای مقاصد غیرتجاری وارد یا صادر می شوند، نیازی به گواهی تجارت نخواهد بود.

مزیت های ثبت شرکت صادرات خشکبار

ثبت یک شرکت برای صادرات خشکبار مزیت های زیادی دارد که شما می توانید با استفاده از این مزیت ها سود خود را به مراتب افزایش دهید. در زیر لیستی از مزیت های ثبت شرکت صادرات خشکبار تهیه کرده ایم:

 • حمایت قانونی و حقوقی از علامت تجاری، لوگو و برند
 • حمایت اقتصادی و جذب و حفظ مشتریان
 • تبدیل شدن برند و لوگو به یک سرمایه
 • قابلیت فروش و واگذاری برند و دریافت مزیت های مادی و معنوی
 • قابلیت انعقاد قرارداد برای بهره برداری از برند
 • قابلیت صادرات

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.