استعلام ممنوع الخروجی چگونه است؟
مقالات دانش بنیان

استعلام ممنوع الخروجی چگونه است؟

استعلام ممنوع الخروجی چگونه است؟ ممنوع الخروجی یعنی چه؟ به چه طریق می توان به سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی از ممنوع الخروجی دسترسی پیدا کرد؟ برای فهمیدن ممنوع الخروجی در سایت استعلام ممنوع الخروجی چه اطلاعاتی لازم است؟ آیا بابت مهریه و یا مالیت افراد ممنون الخروج می شوند؟ آیا می توان ممنوع الخروجی را از بین برد؟ و بسیاری سوالات دیگر در مورد ممنوع الخروج بودن که با هم در ادامه در همین مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. اگر شما نیز سوالاتی در مورد ممنوع خروج دارید با ما همراه باشید تا با هم مورد بررسی قرار دهیم.

ممنوع الخروجی یعنی چه؟

قبل از هر چیز باید با مفهوم ممنوع الخروج بیشتر آشنا شوید. ممنوع الخروجی به این معناست که فرد به دلایلی حق خروج از کشور را ندارد که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته شده است.

استعلام ممنوع الخروجی چگونه است؟

لازم به ذکر است که در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع الخروجی اشخاص وجود داشت. روش هایی مانند تلفنی، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد. به طور کلی هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد. تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم. پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی تری در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم.

خوشبختانه با توجه به مراحل مختلف سخت و زمانبری که جهت استعلام ممنوع الخروجی هر فردی وجود داشت که تعدادی را در بالا برایتان توضیح دادیم. در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از امروز سامانه‌ ای برای استعلام آنلاین ممنوعیت خروج مسافران راه اندازی کرده است. افراد تنها با وارد کردن “کد ملی خود” در سایت exitban.ssaa.ir می ‌توانند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند و با خیال راحت به برنامه ریزی سفرشان برسند.

چه کسانی ممنوع الخروج می شوند؟

توجه داشته باشید که ممنوع الخروجی افراد ۴ علت مهم را در برگرفته است و تنها ۵ گروه از افراد برای خروج از مرزهای کشور دچار مشکل و ممنوع الخروجی می شون.د که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  1. بدهکاران قطعی مالیاتی، بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجرائیه در اجرای ثبت سازمان، ثبت اسناد و املاک، بدهی آن‌ ها محرز شده است.
  2. افرادی که در خارج از ایران به خاطر تکدی، ولگردی، سرقت، کلاهبرداری و هر عنوان دیگری دارای سوء شهرت شده باشند نیز حق خروج از کشور را ندارند.
  3. افرادی که مسافرت آنها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی کشورمان ایران باشد.
  4. کسانی که به موجب اعلام کتبی مقامات قصایی اجازه خروج از کشور را ندارند.
  5. افرادی که اخذ گذرنامه و خروج از کشور آنها به اراده فرد دیگری مانند ( پدر، شوهر و …) محول شده است اجازه ندارند از کشور خارج شوند.

نحوه استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه

از تیر ماه سال 97 ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه ای را برای اطلاع اشخاص از ممنوع الخروجی راه اندازی کرده است. البته این سامانه صرفا در خصوص ممنوع الخروجی و رفع ممنوع الخروجی مربوط به پرونده های اجرایی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و سایر موارد را شامل نمی شود. با توجه به راهنمای که در ادامه برای شما قرار داده شده است به راحتی می توانید ممنوع الخروجی خود را استعلام کنید:

1- ابتدا عبارت سامانه ممنوع الخروجی را در مرورگر خود جست و جو کرده و در صفحه نتایج جست و جو بر روی اولین لینک با آدرس exitban.ssaa.ir کلیک کنید که در تصویر زیر با فلش قرمز مشخص شده است.

2- در دومین مرحله صفحه ای نمایش داده می شود. اطلاعات خواسته شده را در کادر مخصوص به آن بزنید و در پایان بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

3- در سومین و آخرین مرحله پس از انجام همه ی مراحل، پیام ممنوع خروج می باشد یا نمی باشد به شما نمایش داده می شود. به این روش استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی هم گفته می شود.

که این روش آسان ترین راه برای گرفتن اسعلام ممنوع الخروجی می باشد.

سوالات متداول برای ممنوع الخروج بودن

در ادامه به برخی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید اشاره کرده ایم.

به چه طریق می توان به سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی از ممنوع الخروجی دسترسی پیدا کرد؟

از طریق آدرس exitban.ssaa.ir می توان به سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی دسترسی پیدا کرد که مراحل ورود به سامانه در مقاله بیان شده است.

برای فهمیدن ممنوع الخروجی در سایت استعلام ممنوع الخروجی چه اطلاعاتی لازم است؟

در سایت استعلام ممنوع الخروجی شما با وارد کردن اطلاعات شخصی ابتدایی مثل نام و نام خانوادگی و شماره ملی می توانید از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوید . اطلاعات دقیق و کامل در این باره در مقاله نوشته شده است.

آیا بابت مهریه و یا مالیت افراد ممنون الخروج می شوند؟

بله امکان دارد.

آیا می توان ممنوع الخروجی را از بین برد؟

بسته به حکم قضایی صادره، در مدت زمان تعیین شده حق خروج از کشور را ندارید و بعد از رفع مشکل می توانید از مرز خارج شوید.

آخرین سخن

ما در این مقاله شما را با مراحل استعلام ممنوع الخروجی آشنا کردیم. شما می توانید به راحتی از طریق اینترنت و یا اپلیکیشن های فعال حاضر در کشور شرایط خروج از کشور خود را چک کنید. در صورتی که با مشکلات ممنوع الخروجی روبرو شدید می توانید روی ما حساب کنید. ما به شما در رفع ممنوع الخروج کمک می کنیم. تا بتوانید با خیال آسوده و بی دغدغه از کشور خارج شوید و به تفریح های خود بپردازید. در صورتی که هر گونه سوالی دارید نیز می توانید در بخش کامنت ها و یا تماس با شماره های درج شده در سایت سوالات خود را با کارشناسان ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.