ثبت شرکت نظامی                                                                     ثبت شرکت نظامی
ثبت شرکت

ثبت شرکت نیروهای مسلح(راهنمای کامل)

ثبت شرکت نیروهای مسلح و نظامی

ثبت شرکت نیروهای مسلح شرایط ویژه ای دارد. این نوع شرکت از جمله شرکت هایی است که نیازمند دریافت مجوز خاص از نیروی انتظامی می باشد. مراجعه به مشاوره حقوقی قبل از ثبت شرکت کمک می کند که مراحل ثبت شرکت در مدت زمان کوتاهی انجام شود. نیروی انتظامی (ناجا) درباره ثبت چنین شرکت هایی تصمیم گیری خواهد کرد. در صورتی که مدارک ارائه شده بی‌نقص باشد مجوزات لازم صادر می شود. 

مبنا قانونی ثبت شرکت نیروهای مسلح

مجوز ثبت شرکت نیروهای مسلح با فرمان مقام معظم رهبری صادر شد. در سال 1388 مقام معظم رهبری به عنوان رییس کل قوا اجازه تاسیس شرکت های حفاظتی را صادر نمود. ماموریت این نوع شرکت ها از پیش تعیین شده می باشد و با نظارت نهاد های نظامی مشغول فعالیت خواهند شد. کارکرد این نوع شرکت ها متفاوت از سایر شرکت های فعال در بخش خصوصی است. بنابراین برای دریافت مجوز باید مسیر جداگانه ای طی شود. 

افراد برای دریافت مجوز ثبت شرکت نیروهای مسلح می توانند به کارشناس حقوقی مراجعه نمایند. کارشناس در مدت زمان کوتاه با صرف هزینه اندک مجوز مربوطه را دریافت خواهد کرد. 

هدف از تشکیل شرکت نظامی

ثبت شرکت نیروهای مسلح با اهداف امنیتی و حفاظتی انجام می شود. این نوع شرکت ها برای افزایش قدرت نیروهای نظامی و پیشگیری از جرم و جلوگیری از گسترش آن فعالیت می کنند. استفاده از بخش خصوصی در تامین امنیت و جذب مشارکت عمومی در برقراری نظم از جمله اهداف شرکت های حفاظتی است. 

کسانی که قصد راه اندازی این نوع شرکت ها را دارند، با ثبت شرکت نیروهای مسلح می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشند. شرکت نظامی در حوزه آموزشی، درمانی، فرهنگی، تفریحی، حفاظتی و تاسیسات نهادهای دولتی و خصوصی فعالیت دارد. نگهبانی از موسسات مالی اعتباری و حفاظت از بانک ها از جمله اموری است که پس از ثبت شرکت نیروهای مسلح در دستور کار این نوع شرکت ها قرار می گیرد. حمل و نقل پول و اوراق بهادار و حفاظت از اموال با ارزش یکی دیگر از حوزه های فعالیت این شرکت ها است. 

همچنین شرکت نظامی در زمینه تولید سامانه های حفاظتی، نصب و تجهیز کردن اماکن مختلف فعالیت می کند. همانطور که ملاحظه می شود شرکت های نظامی و حفاظتی در حوزه هایی که مربوط به نهادهای نظامی و انتظامی باشد مشغول خواهند بود. ثبت شرکت نیروهای مسلح پس از دریافت مجوز از ناجا امکان پذیر می باشد.

شرایط لازم برای ثبت شرکت نیروهای مسلح

برای ثبت شرکت نیروهای مسلح شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. برخی از موارد نحوه تشکیل هیئت مدیره را بیان کرده و برخی دیگر درباره اعضای شاغل در شرکت نظامی می باشد.

شرایط مربوط به هیئت مدیره:

– اعضا هیئت مدیره باید بین 5 تا 7 نفر باشد.

– این هیئت از افراد مرتبط با نیروی انتظامی تشکیل خواهد شد.

– رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل باید از بازنشستگان برجسته نیروی انتظامی باشند.

– آیین نامه شرکت درباره اعضا هیئت مدیره و مدیر عامل باید تهیه شده باشد.

– در هیئت مدیره بیشتر از دو نفر از اعضا نمی توانند از یک خانواده باشند.

– اعضا تشکیل دهنده هیئت رئیسه نباید در نهادها و سازمان های دولتی مشغول به کار باشند. 

– برای ثبت شرکت نیروهای مسلح باید از نیروی انتظامی استان مجوز دریافت شود.

– اساسنامه شرکت می بایست به تایید نیروهای انتظامی برسد.

افراد شاغل در شرکت های نظامی شرایط ویژه ای خواهند داشت از جمله:

_ ایرانی الاصل بودن

_ نداشتن سوء پیشینه کیفری

_ عدم اشتغال در دستگاه های دولتی 

_ داشتن مدرک فوق دیپلم به بالا 

مراحل ثبت شرکت نیروهای مسلح و نظامی

برای ثبت شرکت نظامی مراحلی باید طی شود. کارشناس حقوقی با روند صدور مجوز آشنایی کامل دارد بنابراین می تواند در مدت کوتاهی تاییدیه های لازم را دریافت نماید. 

مراحل ثبت شرکت نیروی‌های مسلح به این شرح است:

_ ارائه تقاضا نامه از طرف هیئت مدیره یا شخص متقاضی به نیروی انتظامی استان (ناجا) 

_ ارزیابی مدارک هویتی و اسناد ارائه شده توسط ناجا

_ تکمیل فرم های مربوط به سوء پیشینه، موارد اخلاقی و سلامت پزشکی

_ تکمیل فرم های حفاظتی و امنیتی 

_ صدور تاییدیه تحقیقات فردی

پس از تایید نیروی انتظامی پرونده جهت ثبت شرکت نیروهای مسلح به اداره ثبت شرکت ها ارسال خواهد شد. افراد می توانند از طریق کارشناس حقوقی مراحل گفته شده را با سرعت طی نمایند. مراجعه به مشاوره حقوقی موجب صرفه جویی در هزینه ثبت شرکت نیروهای مسلح و نظامی می شود. زیرا کارشناس با اشرافی که بر امور مربوطه دارد بدون انجام کارهای موازی و بیهوده مجوز را دریافت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.