مزایای ثبت شرکت و تاثیر آن بر رونق کسب و کار
ثبت شرکت

 مزایای ثبت شرکت و تاثیر آن بر رونق کسب و کار

 مزایای ثبت شرکت و تاثیر آن بر رونق کسب و کار

ثبت شرکت عبارت است از گذراندن مراحلی برای اعتبار بخشی به شرکت مورد نظر. شما با ثبت شرکت خود، می توانید مزایای ویژه ای برای خود و کارمندان فراهم نمایید. در گذشته، مراحل ثبت شرکت بسیار پر زحمت و زمانبر بود چرا که باید به صورت حضوری به مراجع مربوطه مراجعه می کردید و نامه نگاری های طولانی برای ثبت برند خود انجام می دادید. اما امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و فعال شدن سامانه های آنلاین، این کار بدون زحمت و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است. به علاوه شما با استخدام وکیل برای شرکت خود، می توانید زحمات را از دوش خود برداشته و تمام کارها را به او بسپارید. البته اخذ وکیل ممکن است هزینه هایی اضافی برای شما در پی داشته باشد، اما به طور کامل از اتلاف وقت و زحمات اضافی جلوگیری خواهد کرد.

مراحل ثبت شرکت، شامل ارائه مدارک و پرداخت هزینه هایی می باشد. مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت عبارتند از:

 • اظهارنامه
 • اساسنامه
 • صورتجلسه هیئت مدیره
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی کارکنان مجموعه
 • گواهی های پرداخت
 • اصل سند مالکیت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تاییدیه کارشناس دادگستری
 • اقرارنامه همکاری

ثبت شرکت، راهی برای رونق کسب و کار

 علاوه بر ارائه مدارک، پرداخت هزینه هایی نیز الزامی می باشد. هزینه درخواست ثبت، تعیین نام شرکت، ارسال مدارک و حق ثبت شرکت از جمله هزینه هایی است باید حین انجام عملیات ثبت، پرداخت نمایید. البته پس از ثبت شرکت نیز ممکن است هزینه هایی برای شما لحاظ شود. برای مثال اگر شرکت شما مرتکب خطایی شود، مراجع قضایی ممکن جریمه ای برای شما در نظر بگیرند. در بعضی موارد خطای صورت گرفته با جریمه نقدی قابل چشم پوشی نیست و این مسئله منجر به پلمپ شدن و تعلیق فعالیت شرکت شما خواهد شد. در این مورد شما ابتدا موظف هستید، نقص های موجود را برطرف سازید و سپس هزینه ای برای فک پلمپ شرکتتان پرداخت نمایید. در این محتوا قصد داریم مزایای حاصل از ثبت شرکت و تاثیر آن بر رونق کسب و کار را برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

همانطور که گفته شد، ثبت شرکت در درجه اول باعث اعتبار بخشی به مجموعه شما می شود و در کنار این مسئله مزایایی برای کارمندان شاغل در شرکت شما و ارباب رجوع آن، نیز به همراه خواهد داشت. همچنین باعث افزایش اعتبار برند شما در عرصه بین المللی خواهد شد. در این بخش از محتوا به بررسی این مزایا و تاثیر آن بر کسب و کار شما می پردازیم.

 • قانونی شدن نام شرکت: انجام فرآیند ثبت شرکت باعث قانونی شدن برند شرکت شما خواهد شد. در صورت قانونی شدن شرکت، شما می توانید مشکلات پیش آمده را به صورت کاملا قانونی پیگیری نمایید و جهت رفع آن اقدام نمایید. این کار باعث می شود ضررهای حاصل از کسب و کار به حداقل برسد. از طرفی بعد از قانونی شدن شرکت، می توانید به دریافت انواع بیمه برای آن اقدام کنید. بیمه به شما ضمانت می دهد که تمام ضررهای احتمالی ناشی از سرقت، آتش سوزی و… را جبران نماید.

ثبت شرکت، راهی برای همکاری با شرکت های خارجی

 • دریافت بیمه برای پرسنل: با ثبت شرکت، می توانید زمینه دریافت بیمه برای پرسنل خود را فراهم کنید. همانطور که می دانید، یکی از مزایای مهم برای استقبال از کار در شرکت، حق بیمه پرسنل می باشد. معمولا افراد با تجربه بالا و دانش کافی، برای پیدا کردن کار به شرکت هایی مراجعه می کنند که آنها را بیمه کند و داشتن نیروی مجرب و حرفه ای، باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد.
 • جلب اعتماد ارگان های دولتی و شرکت های خصوصی: شما با ثبت برند شرکت خود، می توانید درصد امکان همکاری با ارگان های دولتی و شرکت های خصوصی معتبر را افزایش دهید. بنابراین ارگان ها و شرکت های معتبر به برند شما اعتماد می کنند و همکاری با شرکت شما را آغاز خواهند کرد. همکاری با شرکت ها و نهاد های معتبر دولتی می تواند باعث افزایش شهرت برند شما شود و به رونق کسب و کار شما کمک کند.
 • امکان ثبت سفارش و قراردادهای خارجی: با انجام فرآیند ثبت شرکت، شما می توانید در زمینه بین المللی نیز فعالیت خود را آغاز نمایید. شرکت های معتبر خارجی برای آغاز همکاری با شرکت شما، ابتدا قانونی بودن شرکت و وضعیت ثبت آن را بررسی می کنند. ثبت شرکت نشان دهنده کیفیت خدمت رسانی شرکت و استاندارد بودن آن می باشد. بنابراین شما با ثبت برند شرکت خود، می توانید زمینه ای برای همکاری با سایر کشورها فراهم کنید. با توجه به شرایط تحریم اقتصادی ایران، امکان همکاری با کشورهای خارجی باعث افزایش چشمگیر میزان سوددهی شرکت شما خواهد شد.

امکان دریافت بیمه برای پرسنل، با انجام فرآیند ثبت شرکت

 • جلب اعتماد ارباب رجوع: ثبت شرکت، باعث می شود ارباب رجوع با اطمینان خاطر از قانونی بودن فعالیت های شرکت شما به شما مراجعه نماید. قانونی بودن شرکت این اطمینان را به ارباب رجوع می دهد که در صورت عدم رسیدگی به کار امکان مراجعه به مراجع قضایی و پیگیری شکایت خود را داشته باشد. این مسئله باعث اعتماد مردم به کسب و کار شما شده و استقبال از شرکت شما افزایش خواهد یافت که این مسئله به بهبود شرایط کسب و کار کمک خواهد کرد.

نتیجه گیری و جمع بندی

با بررسی موارد ذکر شده، می توان نتیجه گرفت که ثبت شرکت یکی از مهمترین لازمه های رونق کسب و کار می باشد. با انجام این کار اعتبار مناسب برای جلب اعتماد مردم، ارگان ها و شرکت های دیگر را به دست خواهید آورد که این همکاری ها موجب افزایش رونق کسب و کار شما خواهد شد. از طرفی شما با قانونی کردن کسب و کار خود زمینه ای برای پیگیری خسارات احتمالی فراهم کنید که از متضرر شدن شرکت شما جلوگیری خواهد کرد. شرکتی که ثبت نشده باشد، نمی تواند از خدمات مراجع قضایی یا شرکت های بیمه بهره ببرد که در طولانی مدت با بروز مشکلات، متضرر خسارات شدیدی خواهد شد. بنابراین شما با انجام فرآیند ثبت شرکت باعث بهبود شرایط کسب و کارتان خواهید شد.

امید است مطالب گفته شده، زمینه ای برای آَشنایی شما مخاطب عزیز با فرآیند ثبت شرکت را فراهم کرده باشد.

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.