ثبت شرکت قطر
ثبت شرکت

ثبت شرکت در قطر(صفر تا صد)

ثبت شرکت در قطر

قطر به دلیل داشتن میزان قابل توجهی ذخایر، نفت، سیاست دستیابی به بازارهای اقتصادی آزاد و سیستم های زیر ساختی برای تجارت با دیگر کشورها، از ثروتمندترین کشورها در دنیا شناخته شده است. اقتصاد قطر در سال های اخیر توانسته رشد 10 درصدی را تجربه نماید. در سال 2000 در این کشور قانونی تحت عنوان قانون 13 به تصویب رسید که به موجب این قانون بسیاری از سرمایه گذاران در اندیشه ثبت شرکت در قطر افتادند، چرا که ثبت شرکت در قطر مزایای خوبی به همراه داشته و فرد خارجی این امکان را دارد که به طور 100 درصدی مالک کسب و کار خود باشد.

از جمله راه ها برای سرمایه گذاری در کشور قطر، ثبت شرکت قطر می باشد. افزایش میزان سرمایه گذاران خارجی در این کشور، موجبات رشد اقتصادی آن را فراهم آورده و این سرمایه گذاران اجازه دارند در بخش های گردشگری، سلامت، تولید و کشاورزی، سرمایه گذاری نمایند. به همین دلیل آن دسته از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در قطر می باشند، باید آن طرح اقتصادی که کشور قطر را مجاب می کند، ارائه دهند. پس از ارائه نمودن بیزینس پلن، اتاق تجارت و بازرگانی قطر، طرح مورد نظر را بررسی می نمایند و در صورتی که طرح اقتصادی آن شخص، موجب افزایش و هم چنین بهبود رشد اقتصادی کشور قطر گردد، مجوز ثبت شرکت در قطر برای فرد صادر خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت در قطر

قطر از جمله کشورهای بسیار ثروتمند در منطقه خاورمیانه می باشد که به خاطر ذخایر و زیر ساخت هایی که دارد، از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری و به ویژه تأسیس شرکت در قطر است. سیاست هایی که بر قطر حاکم است، این کشور را از نظر امنیت و شرایط اقتصادی به یکی از بهترین کشورها تبدیل نموده است. با ثبت شرکت در قطر و به واسطه بازارهای آزاد آن، امکان راه اندازی کسب و کار آینده دار و فعالیت بازرگانی موفق در این کشور وجود دارد. سیاست این کشور سیستمی را راه اندازی نموده که به واسطه ثبت شرکت قطر شخص می تواند در زمینه های مختلفی از جمله؛ صنعت، کشاورزی، تولید، گردشگری، پزشکی و آموزشی مجوز دریافت کند و در تمامی این زمینه ها اقدام به سرمایه گذاری نماید.

اقامت قطر از طریق ثبت شرکت در قطر

گرفتن اقامت موضوع بسیار مهمی است و می توان در بسیاری از کشورها با ثبت شرکت، اقدام به اخذ اقامت نمود. تابعیت قطر و اقامت دائم در آن، به هیچ عنوان از طریق سرمایه گذاری در قطر حاصل نمی شود و چه بسا در بسیاری از سرمایه گذاری ها، سرمایه گذار مالک 100 درصدی نیست و باید از تبعه کشور قطر برای سرمایه گذاری در این پروژه استفاده نماید. به همین دلیل برای ثبت شرکت در قطر با مسئولیت محدود نیاز به شریک قطری احساس می شود.

نوع اقامتی که شخص از طریق ثبت شرکت در قطر می تواند داشته باشد، از نوع مدیر عام است. هم چنین برای سرمایه گذار ایرانی کارت اقامت دو ساله صادر شده و امکان تمدید این اقامت وجود دارد. در حقیقت شخص با اقامت در قطر، در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با توان خرید بالا ساکن می شود و از این حیث امکان تحصیل در عالی ترین مراکز و شعب مدارس آمریکایی و اروپایی در قطر برای فرزندانش فراهم می گردد.

ثبت شرکت در قطر بدون شریک

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قطر بدون شریک، این شرکت باید در یکی از مناطق آزاد قطر از  جمله مرکز قطر مال و یا پارک علم و فناوری به ثبت برسد. هر کدام از این مکان ها، شرایط مختلفی برای ثبت دارند. به این صورت که ابتدا می بایست طرح اقتصادی خود را که مشتمل بر هدف از تأسیس شرکت در قطر، مقدمات فعالیت، مسائل مربوط به مدیریت، راه های ارتقای شرکت و خرید سهام می باشد، به مدیریت منطقه آزاد تقدیم نموده و پس از گذشت 2 الی 3 ماه از ارائه آن، در صورت تأیید بیزینس پلن، مجوز ثبت شرکت صادر می گردد.

شرکت در قطر برای ایرانیان

هر فرد خارجی برای این که در قطر، شرکتی را به ثبت برساند، نیازمند یافتن شریکی تجاری در این کشور است. این قانون برای تمامی اتباع خارجی یکسان بوده و جز چند مورد، به شخص خارجی مالکیت 100 درصدی واگذار نمی شود. تا سال 1996 کشور قطر مستعمره انگلستان بوده و پس از رسیدن به استقلال، برای استقلال ملیتی و مالی خود اهمیت زیادی قائل است. هم چنین باید خاطر نشان ساخت که دولتمردان قطری در مورد اعتماد به اتباع خارجی، محافظه کاری زیادی از خود نشان می دهند. ثبت شرکت در قطر برای ایرانیان، تنها به دو صورت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت در مناطق آزاد مقدور است. ثبت نمودن شرکت برای هر نوع فعالیتی، لازم است از طریق قانونی انجام شود. به همین خاطر است که دسترسی به تمامی مزایای فعالیت های تجاری، تنها از طریق ثبت شرکت در قطر امکان پذیر است.

هزینه ثبت شرکت در قطر

در خصوص هزینه ثبت شرکت در قطر، باید به این مهم اشاره نمود که نمی توان رقم دقیق و مشخصی در ارتباط با هزینه های مربوط به این گونه شرکت ها اعلام نمود. به طور کلی، هزینه ثبت شرکت در قطر، بسیار متفاوت است و این رقم هر ساله دستخوش تغییراتی می شود. یکی از دلایلی که این رقم تغییر می نماید، مربوط به ملیت متقاضی است. در حقیقت آن دسته از متقاضیانی که اتباع کشورهای خارجی هستند در مقایسه با سایر افراد اروپایی، باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند. بخشی از هزینه های مربوط به ثبت شرکت در جدول ذیل به اختصار آمده است:

برآورد هزینه به دلار

نوع شرکت
33475$ شرکت در منطقه آزاد
28599$ شرکت جهت سرمایه گذاری های مشترک
30914$ شرکت خارجی مربوط به دفتر مشاوره مهندسی بین المللی
34800$ شرکت خارجی مربوط به قرارداد موقت

معایب ثبت شرکت در قطر

قطر کشوری است که برای زندگی و به خصوص برای ثبت شرکت بسیار مناسب می باشد. معمولا اشخاص به جهت سرمایه گذاری، کار، تحصیل و … به این کشور مهاجرت می نمایند. از جمله معایب ثبت شرکت در قطر، محدود بودن منازل مسکونی در این کشور است. علاوه بر این هزینه های مربوط به زندگی و به ویژه در بخش اجاره مسکن بسیار بالا و سرسام آور است. در حقیقت می توان گفت این کشور از جمله کشورها با هزینه بالا است. با وجود این که در این کشور تورمی به چشم نمی خورد و نرخ تورم منفی سه درصد است، با این حال هزینه های زندگی به شدت بالاست.

بیشتر بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.