مهاجرت

نگاهی به مزایا و معایب زندگی در آلمان

از نظر شاخص کیفیت زندگی، آلمان با توجه به دارا بودن زیرساخت‌های حمل و نقل، ایمنی و مراقبت‌های بهداشتی رتبه نهم جهان را از آن خود کرده است. از معایب آشکار آن آب و هوای نامطلوب آن است، بیش از یک سوم از مهاجران به این کشور احساس نارضایتی از آب و هوا دارند. با این وجود، ۸۹ درصد مهاجران از محیط طبیعی آلمان بسیار رضایت دارند.

این کشور با برخورداری از صنایع بسیار پیشرفته یکی از قطب‌های برتر اقتصادی جهان است. سیستم آموزشی آلمان نیز در سطح جهانی بسیار با‌کیفیت است. همه این عوامل سبب شده تا یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌های اروپایی به شمار آید.

در این مطلب برخی از مزایا و معایب اصلی زندگی در آلمان را می‌توانید ملاحظه کنید.

مزایای زندگی در آلمان

  • آلمان یکی از بهترین سیستم‌های جاده ای در اروپا را داراست و بهشت هواداران ماشین است. اما در حقیقت برای جابجایی‌های روزمره، به دلیل شبکه حمل و نقل بسیار پیشرفته در این کشور نیازی به ماشین ندارید. حمل و نقل عمومی در آلمان عالی است، و می‌توانید از اتوبوس، تراموا یا قطار انتخاب برای جابجا شدن استفاده کنید.
  • با توجه به موقعیت مرکزی استراتژیک آن در اروپا، سفر به بسیاری از نقاط اروپا بسیار آسان است.
  • بیمه درمانی در آلمان اجباری است و می‌توانید مطمئن باشید که از یک سیستم عالی مراقبت‌های بهداشتی برخوردار می‌شوید. شما به عنوان شهروند این کشور می‌توانید بیمه خصوصی یا عمومی را انتخاب کنید.
  • در مقایسه با لندن، بروکسل و خیلی از دیگر جاها، هزینه زندگی در آلمان بسیار ارزان است.
  • آلمان چهارمین کشور از میان 80 کشور برتر، و سومین کشور از میان برترین کشورهای مهاجر پذیر در جهان است و برای جذب نخبگان برنامه‌های تشویقی متنوعی دارد.

معایب زندگی در آلمان

  • در ابتدای ورود پیدا کردن یک کار برای یک مهاجر می‌تواند سخت باشد، به خصوص اگر به زبان آلمانی تسلط نداشته باشید. برای کار در اکثر کسب و کارها در کشور آلمان، حتی برای کارفرمایان آمریکایی، باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.
  • اگر آلمانی صحبت نکنید، ممکن نیست آسان به محافل اجتماعی راه یابید. اگر چه جوانان معمولا به زبان انگلیسی تسلط دارند، به نظر می‌رسد برای خارجیانی که آلمانی صحبت نمی‌کنند، ارتباط با مردم واقعا سخت باشد، به استثنای برلین البته.
  • افرادی که به مشتریان خدمت‌رسانی می‌کنند، چندان خونگرم و صمیمی نیستند و سرویس خدمت‌رسانی در مقایسه با دیگر کشورهای غربی ضعیف است.
  • یکی از بزرگترین معایب زندگی در آلمان، آب و هوای بسیار سرد این کشور برای مهاجرانی است که از کشورهای گرمسیری به آلمان مهاجرت کرده‌اند.
  • در آلمان زمان کمی برای خرید دارید. چرا که در طول هفته، همه مغازه‌ها از ۹ تا ۷ کار می‌کنند، که این هم زمانی است که شما نیز کار می‌کنید. و یکشنبه، همه جا تعطیل است. در آلمان هزینه‌های زندگی واقعا کم است اما بیشتر حقوق صرف مالیات می‌شود.

جالب است بدانید آلمان یکی از مقاصد مورد علاقه مخترعان و صاحبان ایده است و سیاست‌های تشویقی جذابی برای مخترعان دارد. شرکت افق نیکان تنها کارگزاری رسمی ثبت اختراع داخلی و بین‌المللی دارای مجوز در ایران، آماده ارائه مشاوره و انجام کلیه امور مرتبط با مهاجرت از طریق ثبت اختراع به آلمان است. برای دریافت راهنمای نحوه ثبت اختراع و مهاجرت به آلمان، کافی است فرم موجود در صفحه مهاجرت از طریق ثبت اختراع را پر کنید.

بیشتر بخوانید :

heading سفارشی
heading سفارشی